У виданні зібрані свідчення очевидців воєнних подій, злочинів, що відбувалися у Бучі під час окупації міста росіянами. Книга видана за сприяння Міністерства культури накладом 1000 примірників та буде поширена по бібліотеках України.
«Вдячний за допомогу у випуску книги. Але краще б я її не писав. Це жахлива книга – у ній спогади, свідчення про страшні дні окупованої Бучі, вбивства знайомих мені людей…», – так сам автор прокоментував зміст видання.
Допоміг з наданням інформації для книги начальник архівного відділу Бучанської міськради Ігор Бартків, який продовжує збирати світлини та інформацію того, що відбувалося в окупованому місті.
Автор книги – письменник з Бучі Сергій Куліда, який довгий час працював головним редактором газети «Бучанські новини», а нині він очолює видання «Літературна Україна». Під час окупації міста Сергію Володимировичу вдалося виїхати з Бучі та знайти прихисток у Польщі.
«Буча. Розстріляна весна» – це вже не перша його книга, видана після початку повномасштабного вторгнення. У 2002 році вийшов у світ «Бучанський щоденник», написаний на основі особистих переживань, що довелося відчути його родині протягом перших 3 тижнів початку повномасштабного вторгнення.
На презентації книги, яка відбулася у приміщенні Бучанської бібліотеки, були присутні знайомі та друзі Сергія Куліди.
Українська письменниця і журналістка з Бучі Юлія Бережко-Камінська презентувала свої видання, розповіла про дні окупації у Бучі та вимушену евакуацію. Також зачитала поетичні твори та подарувала видання міській бібліотеці.
Серед присутніх був і Сергій Мартинюк, український письменник, учасник ірпінської тероборони, який від імені патріарха Філарета передав візнаку Сергію Куліді за жертовність і любов до України. А також наголосив, що війна триває і про те, що робиться в Україні, варто фіксувати, писати і розповідати.