Юлія Марценюк, вчителька образотворчого мистецтва у Бучанському ліцеї №4, визнана однією з кращих вчителів року за участь у конкурсі «Учитель року-2024», де вона виборола друге місце. Її успіх – це результат професійної майстерності та безмежної любові до власної справи.
Щоденно, працюючи з учнями, Юлія Григорівна не лише передає знання, а й знаходить час для власного творчого розвитку. Вона вдало поєднує викладацьку діяльність з особистим творчим захопленням.
Ми поспілкувалися з Юлією та дізналися цікаві факти з її життя, вчителювання та те, що вплинуло на позитивний результат у конкурсі «Учитель року».
– Юліє Григорівно, розкажіть про себе. Як починався ваш педагогічний шлях? Як давно працюєте у Бучанському ліцеї №4?
– Мій педагогічний шлях почався з моєї любові до творчості, яку я відчувала ще з дитинства. Любила малювати, відвідувала художню школу.
Після закінчення університету вирішила спрямувати свою кар’єру у сферу освіти та мистецтва. Свої перші кроки у цьому напрямку зробила в ірпінській школі. У 2009 році я вже брала участь у подібному конкурсі «Вчитель року», проте на міському рівні.
Тоді життя внесло свої корективи, і я зробила велику паузу в роботі через сімейні обставини.
Зараз вже четвертий рік працюю в Бучанському ліцеї №4. Тут я прагну передати радість мистецтва та знань учням.
– Цього року ви потрапили у п’ятірку кращих вчителів Київщини. Наскільки складно було і як вдалося пройти випробування з таким гарним результатом?
– Всеукраїнський конкурс «Учитель року – 2024» у номінації «Образотворче мистецтво» відбувається кожні 4 роки. Це цікава подія та випробування для вчителя й гарна можливість для самовдосконалення. І для мене, чесно кажучи, було здивуванням, коли я вийшла у п’ятірку кращих вчителів. Адже колеги-митці були достойними суперниками.
До участі в конкурсі мене спонукали та підтримували колеги, адміністрація ліцею. Для мене це стало своєрідною авантюрою та викликом у підтвердженні моїх здібностей.
Були різні завдання, на виконання яких давали різні теми, були обмеження по часу. Фінальне завдання, яке було у формі уроку з дітьми, ми малювали пса Патрона на крафт-папері. Використовували папір, яким посилки запаковують. Мабуть, те, що робота була пов’язана із патріотичним героєм та вторинним використанням матеріалу (крафтового паперу), вплинуло на рішення журі.
– Як ви себе відчуваєте після участі у конкурсі та зайнятого місця?
– Для мене це немов ковток свіжого повітря. Хоча я завжди була у творчому процесі і створювала творчі роботи, зараз є ще більше бажання і натхнення для реалізації себе та навчання дітей. Задоволена, що не підвела навчальний заклад, у якому працюю. Адже хочеться, щоб про Бучанський ліцей №4 знали і він мав гарну репутацію.
– Поділіться своїм творчим хобі.
– Я вважаю, що знайшла себе в творчості. Від самого процесу, коли малюю, виготовляю, отримую велике задоволення. У мене окрім картин є цікаві вироби зі шкіри.
– Як вдається поєднувати свою творчу натуру в роботі з дітьми? Адже ви не лише уроки образотворчого мистецтва викладаєте, а й класна керівниця.
– У роботі з дітьми знаходжу для себе позитивні моменти. Діти тримають мене в тонусі. Шкільний ритм життя досить активний. Тому доводиться все встигати: і уроки провести, і виховну роботу з класом, і з батьками поспілкуватися. Крім цього, і в конкурсах брати участь.
Нещодавно у конкурсі «Космічні фантазії» робота моєї учениці була визнана кращою та отримала 1 місце.
– Чим зацікавлюєте та спонукаєте своїх учнів до творчості?
– Намагаюся зробити навчання дітей захопливим. Не проводжу стандартні уроки по шаблону, а застосовую сучасні методи викладання, показую їм різні техніки, матеріали, з якими можна зробити гарну річ. Для цього часто на уроках образотворчого мистецтва використовуємо ті матеріали, які зазвичай викидають. Цим самим звертаю увагу учнів на тему екології.
– На вашу думку, чого не вистачає сучасним дітям?
– Дуже хочеться, щоб діти більше займались творчістю. Для цього необхідна більша кількість гуртків, яка не лише надасть можливість займатися улюбленими видами творчості, але й відірве їх від постійного занурення у віртуальний світ гаджетів. Впевнена, що в мистецтві криється справжня сила навчання і самовираження.