Субота, 7 Вересня, 2024
18.1 C
Bucha
ThebuchacityБучаВчителька з Бучі серед кращих вчителів Київщини

Вчителька з Бучі серед кращих вчителів Київщини
В

Юлія Марценюк, вчителька образотворчого мистецтва у Бучанському ліцеї №4, визнана однією з кращих вчителів року за участь у конкурсі «Учитель року-2024», де вона виборола друге місце. Її успіх – це результат професійної майстерності та безмежної любові до власної справи.

Щоденно, працюючи з учнями, Юлія Григорівна не лише передає знання, а й знаходить час для власного творчого розвитку. Вона вдало поєднує викладацьку діяльність з особистим творчим захопленням.

Ми поспілкувалися з Юлією та дізналися цікаві факти з її життя, вчителювання та те, що вплинуло на позитивний результат у конкурсі «Учитель року».

Юліє Григорівно, розкажіть про себе. Як починався ваш педагогічний шлях? Як давно працюєте у Бучанському ліцеї №4?

– Мій педагогічний шлях почався з моєї любові до творчості, яку я відчувала ще з дитинства. Любила малювати, відвідувала художню школу.

Після закінчення університету вирішила спрямувати свою кар’єру у сферу освіти та мистецтва. Свої перші кроки у цьому напрямку зробила в ірпінській школі. У 2009 році я вже брала участь у подібному конкурсі «Вчитель року», проте на міському рівні.

Тоді життя внесло свої корективи, і я зробила велику паузу в роботі через сімейні обставини.

Зараз вже четвертий рік працюю в Бучанському ліцеї №4. Тут я прагну передати радість мистецтва та знань учням.

Цього року ви потрапили у п’ятірку кращих вчителів Київщини. Наскільки складно було і як вдалося пройти випробування з таким гарним результатом?

– Всеукраїнський конкурс «Учитель року – 2024» у номінації «Образотворче мистецтво» відбувається кожні 4 роки. Це цікава подія та випробування для вчителя й гарна можливість для самовдосконалення. І для мене, чесно кажучи, було здивуванням, коли я вийшла у п’ятірку кращих вчителів. Адже колеги-митці були достойними суперниками.

До участі в конкурсі мене спонукали та підтримували колеги, адміністрація ліцею. Для мене це стало своєрідною авантюрою та викликом у підтвердженні моїх здібностей.

Були різні завдання, на виконання яких давали різні теми, були обмеження по часу. Фінальне завдання, яке було у формі уроку з дітьми, ми малювали пса Патрона на крафт-папері. Використовували папір, яким посилки запаковують. Мабуть, те, що робота була пов’язана із патріотичним героєм та вторинним використанням матеріалу (крафтового паперу), вплинуло на рішення журі.

Як ви себе відчуваєте після участі у конкурсі та зайнятого місця?

– Для мене це немов ковток свіжого повітря. Хоча я завжди була у творчому процесі і створювала творчі роботи, зараз є ще більше бажання і натхнення для реалізації себе та навчання дітей. Задоволена, що не підвела навчальний заклад, у якому працюю. Адже хочеться, щоб про Бучанський ліцей №4 знали і він мав гарну репутацію.

Поділіться своїм творчим хобі.

– Я вважаю, що знайшла себе в творчості. Від самого процесу, коли малюю, виготовляю, отримую велике задоволення. У мене окрім картин є цікаві вироби зі шкіри.

Як вдається поєднувати свою творчу натуру в роботі з дітьми? Адже ви не лише уроки образотворчого мистецтва викладаєте, а й класна керівниця.

– У роботі з дітьми знаходжу для себе позитивні моменти. Діти тримають мене в тонусі. Шкільний ритм життя досить активний. Тому доводиться все встигати: і уроки провести, і виховну роботу з класом, і з батьками поспілкуватися. Крім цього, і в конкурсах брати участь.

Нещодавно у конкурсі «Космічні фантазії» робота моєї учениці була визнана кращою та отримала 1 місце.  

Чим зацікавлюєте та спонукаєте своїх учнів до творчості?

– Намагаюся зробити навчання дітей захопливим. Не проводжу стандартні уроки по шаблону, а застосовую сучасні методи викладання, показую їм різні техніки, матеріали, з якими можна зробити гарну річ. Для цього часто на уроках образотворчого мистецтва використовуємо ті матеріали, які зазвичай викидають. Цим самим звертаю увагу учнів на тему екології.

На вашу думку, чого не вистачає сучасним дітям?

– Дуже хочеться, щоб діти більше займались творчістю. Для цього необхідна більша кількість гуртків, яка не лише надасть можливість займатися улюбленими видами творчості, але й відірве їх від постійного занурення у віртуальний світ гаджетів. Впевнена, що в мистецтві криється справжня сила навчання і самовираження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

У Бучанському районі пройде велозаїзд із 67-річним волонтером Якубом Кепкою

Якуб Кепка – морський піхотинець та ветеран з Канади. 20 років тому чоловік втратив ногу і ходить на протезі. Він здійснює 900-кілометровий велопробіг з Кракова...

Загинув бучанець Олександр Безсмертний

Олександр був тяжко поранений під час ракетного обстрілу в Полтаві 3 вересня. Там він проходив військову підготовку. У чоловіка залишилися маленька донечка, дружина, брат і...

Судитимуть військовослужбовця рф, який вбив жінку під час окупації Бучі

За інформацією слідчих Нацполіції, на початку березня 2022 року 5 російських солдатів затримали 34-річну місцеву мешканку Бучі. Погрожуючи зброєю, привели її у захоплений будинок,...

У Бучі відбудеться ярмарок на підтримку ЗСУ

Коли: 7 вересня, з 8:30 Де: парк Слави, вул. Левка Лук'яненка Організовує ярмарок команда волонтерів «Бурундуки». На вас чекає: гарний настрій, домашня випічка (тортики, печиво), прохолодні напої....

Школярі з Гостомеля зібрали 88 000 грн для ЗСУ

У Гостомельському ліцеї №1 пройшла одноденна благодійна акція «Замість квітів – допомога армії», приурочена до Дня знань. Про це повідомили у ГСВА. Батьки, вчителі та...

У Білогородці знайшли гончарний горн 17 століття

30 серпня експедиція Інституту археології НАН України знайшла залишки гончарного посуду козацької доби. Про це повідомили у відділі культури Білогородської сільської ради. За словами археологів,...
Рекламаspot_img