Четвер, 21 Листопада, 2024
1.5 C
Bucha
ThebuchacityБучаЯк відновлюється Бучанська громада: ключові кроки та проєкти

Як відновлюється Бучанська громада: ключові кроки та проєкти
Я

Після деокупації Київщини у Бучанській громаді було зареєстровано понад 2500 пошкоджених об’єктів. Згідно зі звітом про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку громади станом на 1 липня 2024 року ця кількість сягнула понад 3700 об’єктів.

Відразу після звільнення території громада взялася за відновлення житлової та соціальної інфраструктури. Станом на жовтень 2024 року вже вдалося відновити понад 90% пошкодженого житла.

Фото із платформи DREAM, Буча, вул. Склозаводська, 10

На TechnoForum «Цифрові громади: ІТ-рішення для відбудови та стійкості регіону» Київщини, що відбувся в Бучі на початку жовтня, секретар Бучанської міської ради Тарас Шаправський повідомив: «Буча вже на понад 90% відновлена: основні об’єкти та житлова інфраструктура відновлені. Нам важливо знати думки експертів щодо цифрових рішень для маленьких громад, що допомагають у процесі відбудови. Це допоможе покращити управління містом, забезпечити кращу комунікацію з громадянами та зробити процеси прийняття рішень та відновлення, більш прозорими».

Хто відповідає за процес відновлення у громаді?

У відновленні інфраструктури Бучанської громади задіяні посадові особи та не один відділі міської ради:

  • міський голова Анатолій Федорук
  • заступники міського голови Дмитро Чейчук та Аліна Саранюк
  • відділ містобудування та архітектури
  • відділ економічного розвитку, інвестицій та цифрової трансформації
  • відділ міжнародних зв’язків та співробітництва

Для розвитку міжнародного співробітництва представники Бучанської міської ради беруть участь у багатьох міжнародних заходах. Наприклад, у таких як:

  • зустріч з членами Конгресу США та директоркою USAID Самантою Пауер із підписанням угоди про будівництво Багатопрофільної лікарні
  • участь у конференції з відновлення України у Парижі, Франція
  • участь у панельній дискусії «Життя та зміцнення демократії в Європі через низові ланки» у німецькому Лейпцигу
  • участь у конференції з відновлення України (URC2024) у Берліні, Німеччина та інших.
На фото візуалізація проєкту для відновлення об’єкту у Гаврилівці

Як жителі можуть впливати на процес відновлення?

Мешканці та громадські організації мають можливість подавати власні проєкти, звернувшись до Бучанської міської ради із пропозиціями.

Приклад ініціативи громади: жителі Гаврилівки беруть участь у конкурсі «Громада на всі 100» для модернізації спортивної інфраструктури. Проєкт з назвою «База для перемог» передбачає оновлення спортзалу в будинку культури, заміну покриття підлоги, встановлення сучасного спортивного обладнання, реконструкцію футбольного поля та облаштування бігової доріжки.

Заступник Бучанського міського голови Дмитро Чейчук зазначив, що міська рада відкрита до пропозицій, спрямованих на покращення життя в громаді, зокрема щодо відбудови інфраструктури. Він навів приклад програми Фонду енергоефективності «Віднови ДІМ», де ОСББ можуть виступати замовниками процесу відбудови. Завдяки участі у цій програмі у Бучі змогли утеплити фасади у багатоквартирних будинках.

Буча, вул. Польова, 26. Початок відновлення будинку

Джерела фінансування відновлювальних робіт

Ремонтні роботи у громаді фінансуються за рахунок Державного бюджету, місцевого бюджету, приватних осіб, благодійних організацій та міжнародних фондів.

Наприклад:

  • Фонд ліквідації наслідків збройної агресії та єВідновлення – здійснює відновлення за державні кошти
  • Міжнарожна підтримка – від USAID, ПРООН, Європейський інвестиційний банк (EIB)
  • Благодійні організації – «Леруа Мерлен», «Епіцентр» (надавали матеріали)

Протягом 2022-2023 років на відбудову було залучено понад 1,1 млрд грн. У 2023 році на відновлення було виділено 731,5 млн грн, з них близько 380 млн грн з місцевого бюджету.

На 2024 рік було заплановано відновлення 41 будинку на суму 38,4 млн грн. Протягом першого півріччя відновлено 32 будинки, використано 20,2 млн грн (52,7% від плану).

Фото із платформи DREAM. Буча, вул. Склозаводська, 10

Основні кроки для подачі проєктів відновлення

1.    Підготовка проєктно-кошторисної документації: Оцінка потреб громади, розробка технічних рішень для капітального ремонту або реконструкції об’єктів, складання плану відновлення. Бучанська громада внесла об’єкти до Програми соціально-економічного розвитку на 2024 рік.

2.    Подання заявок на програми фінансування: Подача заявок на державні та міжнародні програми відновлення. Розміщення об’єктів на платформі DREAM для залучення спонсорів та благодійних організацій.

3.    Врахування принципу «Build Back Better»: Підхід «Відбудувати краще, ніж було», рекомендований міжнародними організаціями, сприяє довгостроковій стійкості, енергоефективності та безпеці. За цим принципом реалізовано проєкт Фонду «Партнерство за сильну Україну» для бучанців, які повернулися до міста.

4.    Моніторинг і звітність: Платформа DREAM забезпечує прозорість на всіх етапах реалізації проєктів, звітування про фінансування та досягнення цілей.

Фото із платформи DREAM. Буча, вул. Бориса Гмирі, 11/6

Платформа DREAM: цифровий інструмент відновлення

У 2023 році Бучанська громада долучилася до експериментального проєкту DREAM – єдиної цифрової інформаційно-аналітичної системи для управління процесом відбудови.

Приклади проєктів на DREAM:

Фото із платформи DREAM. Візуалізація школи бойових мистецтв у Бучі

Плани на майбутнє

У межах Програми соціально-економічного розвитку заплановано низку нових проєктів для розвитку громади:

  • Проєкт Bucha Techno Garden — інноваційний парк, який сприятиме розвитку технологій та створенню нових робочих місць.
  • Проєкт RE Community Hub — будівництво центру взаємодії та відновлення у Ворзелі, що буде спрямований на підтримку соціальних ініціатив.
  • Меморіальний комплекс пам’яті жертв Бучанської трагедії — культурний проєкт для вшанування пам’яті загиблих під час війни.
Буча, вул. Захисників України, 101

У платформі DREAM можна знайти ще об’єкти, які планують відновити чи збудувати у рамках відновлення та розвитку Бучанської громади.

Серед запланованих нових будівництв:

  • Будівництво протирадіаційних укриттів
  • Будівництво притулку і ветеринарної клініки для безпритульних тварин на території Бучанської міської територіальної громади
  • Влаштування нового шляхопроводу довжиною 338 м через залізничні колії, як альтернатива залізничного переїзду в одному рівні біля залізничної станції «Буча». Проєкт у процесі розробки.
  • Реконструкція будівлі колишньої їдальні санаторію «Променистий» в бучанському парку для розміщення Центру культурного дозвілля. Проєкт у процесі розробки доданий у жовтні.
  • Будівництво нової загальноосвітньої школи та дошкільного навчального закладу в у Бучі в межах кварталу вулиці Депутатська та вулиці Бориса Гмирі. Проєкт передбачає будівництво нової сучасної школи, яка відповідатиме найвищим стандартам енергоефективності та буде оснащена укриттям для безпеки учнів. Навчальний заклад стане освітнім центром для 880 дітей у громаді, пропонуючи інноваційні навчальні простори з урахуванням інклюзивності та сталості.
Фото із платформи DREAM. Візуалізація нової школи у Бучі

Всього на платформі DREAM від Бучанської громади розміщено 140 проєктів, 78 з яких активні. Завдяки DREAM громада має можливість:

  • подавати проєкти задля залучення фінансування
  • відстежувати стан фінансування та реалізації
  • звітувати перед донорами та інвесторами
Фото із платформи DREAM. Буча, вул. Склозаводська, 10

Протягом двох років Бучанська громада довела, що навіть після масштабних руйнувань можливо не тільки відновити, а й покращити умови для життя, залучаючи міжнародних партнерів та використовуючи інноваційні інструменти, такі як DREAM.

Досвід відновлення Бучі може стати прикладом для інших громад України, які також прагнуть побудувати стале майбутнє.

Більше про відновлення Бучанської громади та можливості участі у проєктах можна дізнатися з публікацій на нашому сайті.

Ми створили цей матеріал як учасник Мережі «Вікно Відновлення». Все про відновлення постраждалих регіонів України дізнавайтеся на єдиній платформі recovery.win.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

В Ірпені працює простір для ветеранів: які послуги надають

У центрі VETERAN SPACE. IRPIN проводять консультації спеціалісти: Пенсійного фонду; Центру зайнятості; Центру правової допомоги; ЦНАПу. Про це повідомив...

1 коментар

  1. Не зрозуміло коли в цих грандіозних планах буде відновлення ЖК Континенту? А саме фасадів, які в 2022 році пізньою осінню просто запінили і так і залишили. На лист-звернення від мешкануів до міскої ради – отримали відмову, бо “немає коштів”

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

В Ірпені працює простір для ветеранів: які послуги надають

У центрі VETERAN SPACE. IRPIN проводять консультації спеціалісти: Пенсійного фонду; Центру зайнятості; Центру правової допомоги; ЦНАПу. Про це повідомив міський голова Ірпеня Олександр Маркушин. Також у центрі можна оформити пільги...

Бучанські дзюдоїсти тріумфували на регіональному турнірі!

Юні спортсмени з Київщини та Києва взяли участь у змаганнях із дзюдо, які стали справжнім святом майстерності та наполегливості. Про це повідомили у Бучанській міській...

20 листопада виходить гра «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля»

Наразі гра займає 1 місце у рейтингу платформи Steam як лідер продажів. Стане вона доступна вже сьогодні о 18:00 за київським часом. За словами розробників,...

«Здійсни мрію дитини»: долучайся до новорічного дива разом із БФ «Твоя опора»

Благодійний фонд «Твоя опора» оголошує старт акції, що спрямована на підтримку: дітей, які втратили батьків-Героїв дітей з родин військових дітей із багатодітних сімей малечі, що зростає в прийомних...

Професійний підйом вантажів у Києві: рішення для будь-яких умов

Сучасні міські умови вимагають інноваційних підходів до транспортування вантажів. Особливо це стосується великих міст, таких як Київ, де вузькі під’їзди, багатоповерхівки без ліфтів та...

Виготовлення та встановлення металевих конструкцій

Компанія «Акріс Груп» – це ваш надійний партнер у створенні міцних, естетично привабливих та функціональних металевих конструкцій з нержавіючої сталі та чорного металу. Працюючи по Києву та...

В Ірпені врятували родину кажанів

Тваринок виявили під час проведення капремонту будинку по вул. Полтавській, 61. Роботи неможливо було продовжувати через популяцію кажанів, не зашкодивши їх життю. Про це повідомила...
Рекламаspot_img