Про це сказав начальник департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Офісу генерального прокурора Юрій Білоусов.
«По Бучі ми розвернули масштабне розслідування для того, щоб максимально систематизувати все, що там відбувалося. Ми це робимо з Головним слідчим управлінням Нацполіції. Нацполіція відкрила офіс у Бучі на базі однієї з бібліотек. Люди туди вже йдуть, дають свідчення. Ми це все систематизуємо, цим займається саме наш департамент. Усі справи, що стосуються Бучі, ми повністю забрали собі. Із Головним слідчим управлінням ми створюємо базу, де систематизуємо всю інформацію. Буча для нас критично важлива. Ми хочемо зробити комплексне відпрацювання цілого міста. В тому числі потенційно розглядаємо версії геноциду та інші. Бо там велика кількість злочинів, за які мають покаран ті, хто їх вчинив.
Буча була першим шоком для всієї системи, в тому числі кримінальної юстиції, коли всі кинулися туди, щоб максимально задокументувати, впорядкувати. Наше завдання це зараз розкласти в певну мозаїку, щоб чітко розуміти, скільки і які саме злочини були вчинені. Хто їх вчинив, хто за це відповідає. Жодна окружна прокуратура не зможе впоратися з таким обсягом завдань. Бо у них є й інші злочини, які зараз вчиняються, не пов’язані з агресією. Місцеву й обласну прокуратуру ми залучаємо.
Але розуміючи масштаби, провадження саме у нас, в Офісі генпрокурора. Ми дуже вдячні французьким колегам, які допомагали ідентифікувати тіла загиблих у Бучі. Завдяки нашим міжнародним партнерам, до речі, система ідентифікації в Україні сильно змінилася. Знаю, що вже є не один десяток мобільних лабораторій, які роблять швидку ідентифікацію. Таких в Україні до вторгнення було кілька штук. Тобто це також приклад міжнародної допомоги, який використовують наші слідчі-криміналісти для того, щоб зараз цю роботу робити швидше», – цитує Білоусова заступниця шеф-редактора Детектор Медіа Світлана Остапа на своїй сторінці у Фейсбук.
Фото: Максим Поліщук