П’ятниця, 25 Квітня, 2025
15.4 C
Bucha
ThebuchacityБучаБуча без бар’єрів: міф чи реальність?

Буча без бар’єрів: міф чи реальність?
Б

Як місто стає доступним та комфортним

Уявіть місто, в якому кожен може вільно пересуватися: мама з дитячим візочком не зіштовхується з бордюрами, літня людина без страху переходить дорогу, а людина у кріслі колісному не шукає обхідних шляхів.

Саме таким містом має стати Буча, яка долучилося до державної ініціативи «Безбар’єрність», у межах якої Міністерство розвитку громад реалізує проєкт «Рух без бар’єрів». Його мета – створити повністю доступні маршрути із безпечними під’їздами, комфортним громадським транспортом, адаптованими зупинками та зручними тротуарами. Такі маршрути з’являться у 12 містах України, у тому числі і в Бучі.

Як у Бучі створюють місто без бар’єрів

У Бучанській міській раді розробили проєкт «Безбар’єрні маршрути» – спеціально облаштовані пішохідно-транспортні шляхи, що з’єднають важливі соціальні, адміністративні та громадські об’єкти. Це має стати не просто покращенням інфраструктури, а важливим кроком до рівних можливостей для всіх мешканців міста. Адже дасть можливість чисельній кількості населення користуватись доступними послугами у сфері охорони здоров’я, освіти, громадського та соціального спрямування.

Де проходитимуть маршрути?

Маршрут буде пролягати через центр міста та головні транспортні вузли. А саме: біля Бучанського ліцею №3, ліцеїв №5, №4, №9, закладів дошкільної освіти «Сонячний», «Горобинка» та «Капітошка». Також маршрут охопить Бучанську міську раду (ЦНАП), Управління соціальної політики, Консультативно-діагностичне відділення, лікарню та денний стаціонар. Детальніше дивіться на схемах.

Які зміни попереду?

У рамках проєкту безбар’єрних маршрутів заплановали наступні змінити:

Громадський транспорт стане доступним. Міські автобуси КП «Бучатранссервіс» пристосовані для людей з інвалідністю, заїжджатимуть на розширені зупинки, які облаштують зручними павільйонами, тактильними смугами та інформаційними вказівниками.

Тротуари без перешкод. Пішохідні зони роблять ширшими, з плавними з’їздами, без бар’єрів. Для цього переоблаштовують деякі вулиці.

Будівлі стануть доступнішими. Вхідні групи адміністративних та соціальних об’єктів облаштують пандусами та підйомними платформами. Об’єкти комунальної власності будуть реконструювати за рахунок коштів бюджету Бучанської міської територіальної громади, з можливістю залучення донорських коштів.

Безпека на дорогах. Переходи зроблять комфортними, з добре помітними розмітками та безпечними острівцями.

Коли чекати змін?

Реалізувати безбарєрний маршрут розраховано на 2025-2026 роки.

Сподіваємося, що це лише початок і на шляху до того, що Буча стане прикладом інклюзивного міського простору.

Попри плани щодо вдосконалення міської інфраструктури, у Бучі все ще є місця, де інклюзивність порушена.

Інклюзивний дитмайданчик: а як до нього підійти?

Поруч із парком «Диво», у Бучі облаштували дитячий майданчик із спеціальними ігровими елементами, адаптованими для ігор дітей, які пересуваються у кріслі колісному. Однак, проблема полягає в тому, що маршрут, який веде до нього, не пристосований для маломобільних груп населення. Відсутність продуманих підходів до нього робить доступ до цього простору складним.

Вхід в туалет лише боком

Зайти у туалет у Бучанському консультативно-діагностичному центрі (поліклініка по вулиці Польовій), де ведуть прийом більшість вузькопрофільних спеціалістів, важко. Хоча будівля слугує важливим медичним закладом для громади, її санітарні приміщення не відповідають стандартам доступності. Двері у туалет настільки вузькі, що у нього доводиться заходити боком, не кажучи вже про людей з інвалідністю чи тих, хто користується кріслом колісним.

Пандус, який веде в нікуди

Усі освітні заклади облаштовані пандусами, але їхня зручність не завжди відповідає потребам маломобільних людей. Наприклад, у Бучанському ліцеї №5 особливо помітна невідповідність: підйом надто крутий і впирається в огорожу, що робить його зовсім непридатним для користування.

Перехід через залізницю не для всіх

Мешканці Бучі неодноразово звертають увагу на проблему доступності переходу через залізницю. Зокрема біля станції «Буча» наявний міст недоступний для людей на кріслах колісних, батьків із дитячими візками та інших маломобільних груп – без сторонньої допомоги подолати його неможливо. Перехід поруч також проблемний, адже підхід до нього оточений високими бордюрами зі сторони ринку. При цьому на одному зі стовпів розміщена іронічна вивіска: «Перехід для людей з обмеженими можливостями?», що тільки підкреслює ситуацію.

Ще складніша ситуація на станції «Лісова Буча», де до інклюзивності дуже далеко. В «Укрзалізниці» ми запитали як і коли планують змінювати навколишню інфраструктуру у Бучі зважаючи на програму безбар’єрності підприємства.

«У межах програми «Безбар’єрна залізниця», яка спрямована на підвищення доступності залізничної інфраструктури, у Бучі заплановано встановлення пандуса до пасажирської платформи «Лісова Буча» – відповіли на звернення в «Укрзалізниці».

Втім, коли саме це буде зроблено, не зазначили.

Безбар’єрність у місті залишається актуальною темою, і мешканці очікують подальших змін.

У січні 2025 року у телеграм-каналі Thebuchacity проводили опитування серед підписників та підписниць. Результати нерепрезентативного опитування показали, які зміни мешканці вважають пріоритетними для покращення доступності міста.

34%опитаних наголосили на необхідності створення безпечних та доступних пішохідних переходів.

По 25% респондентів вважають, що варто зосередитися на ремонті тротуарів і адаптації громадського транспорту для всіх категорій пасажирів.

12% голосів отримав пункт щодо вдосконалення пандусів та їх відповідності стандартам доступності.

Загалом у голосуванні взяло участь 261 особа.

За останні роки у Бучі зроблено чимало кроків для покращення доступності міського простору.

Що вже змінилося?

Понижені бордюри, нові транспортні розв’язки та безпечні пішохідні переходи.

На багатьох вулицях облаштовано зручні з’їзди, що значно полегшує пересування людей на кріслах колісних, батьків із візками та всіх, хто має труднощі з ходьбою. Зокрема, помітні зміни відбулися на дорожньо-вуличній мережі по вулицях Богдана Хмельницького, Енергетиків, Захисників України, Вокзальній та Яблунській.

Наразі тривають ремонтні роботи біля Управління соціальної політики БМР, де облаштовують прилеглу територію, роблять пониження бордюрів.

Пандуси біля нових закладів.

Нові об’єкти, що відкриваються, враховують потреби всіх категорій відвідувачів і одразу роблять пандуси. Наприклад, магазин «Копійочка», що відкрився по вулиці Енергетиків, одразу облаштував зручний пандус.

Доступні амбулаторії. Медичні заклади, що відкрилися протягом року повністю інклюзивні: з тактильними смугами, табличками, ліфтом, окремими санвузлами. Однак, підходи до них не всюди є зручними – наприклад, по вулиці Водопровідній доступність території ще потребує доопрацювання.

Поручні у підземному переході. У міському підземному переході розпочали встановлення поручнів, що полегшує підйом і спуск для всіх, хто має труднощі з пересуванням.

Інклюзивність – не тренд, а необхідність не лише для людей з інвалідністю, а для значно ширшого кола, особливо під час війни, коли кількість людей з травмами збільшується.

Буча продовжує робити кроки до безбар’єрності, але справжня доступність – це не лише окремі зміни, а системний підхід. Завдяки змінам та активним місцевим жителям, які звертають увагу на проблемні місця, реалізації безбар’єрного маршруту, Буча має шанси стати містом, де комфортно жити кожному – без перешкод і обмежень.

Раніше ми писали:

Доступність навчальних закладів у Бучанській громаді: процес відновлення та врахування безбар’єрності

Наскільки Буча безбар’єрна: методи впливу та шляхи вдосконалення процесу відновлення

Відновлення Бучі: забезпечення комфорту та доступності у нових об’єктах інфраструктури





ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

У Бучі відкрили меморіальну дошку на честь Ігоря Чеховського

Памʼятна табличка розташована на фасаді будинку, де проживав Герой, по вулиці Енергетиків, 19-А. За інформацією БМР, з початком повномасштабного вторгнення Ігор став на захист батьківщини,...

25 квітня — День жалоби у Бучанській громаді

У ніч на 24 квітня росія завдала чергового ракетного удару по мирних містах України. У Києві загинули 10 людей, 90 отримали поранення. Рятувальні роботи тривають,...

Чим і коли підживлювати? Простими словами про мінеральні добрива

У процесі росту та розвитку рослини активно споживають поживні речовини з ґрунту. З часом його запаси вичерпуються, що призводить до зниження врожайності та погіршення...

Які квіти нести на кладовище, щоб вшанувати пам’ять померлих та не завдавати шкоду довкіллю?

У поминальні дні мешканці Бучанської громади традиційно навідуються на могили та прикрашають їх квітами. Проте використання штучних квітів, яке стало популярним в останні роки,...

Пошкоджені будинки та будівлі, постраждалі – такі наслідки ворожої атаки на Київщині

Усю ніч росія тероризувала українські міста крилатими й балістичнимм ракетами, дронами, авіабомбами. Вибухи було чути і в Бучі. За інформацією КОВА, внаслідок ворожої комбінованої атаки...

Графік поминальних днів у Бучанській громаді

Комунальне підприємство «Бучасервіс» повідомило дати проведення поминальних днів у громаді. Буча вул. Антонія Михайловського – 27 квітня (неділя) вул. Памʼяті – 26 квітня (субота) вул. Яблунська – 27...

Український Гуманітарний Інститут запрошує на благодійне родинне свято Campus Fest

Коли: 4 травня, 12:00Де: Буча, вул. Інститутська, 14, УГІ У програмі: жива музика смачний фудкорт лаунж-зона для відпочинку дитяча зона з розвагами спортивна зона творчі майстер-класи А також відбудеться збір допомоги для...
Рекламаspot_img