На засіданні Ради безбар’єрності, яке відбулося за участі першої леді України Олени Зеленської, віцепрем’єр-міністра Олексія Кулеби та представників профільних міністерств, представили досягнення та виклики у створенні доступного середовища Бучанської громади.
Бучанський міський голова Анатолій Федорук повідомив, що Буча стала одним із 7 міст-учасників пілотного проєкту «Безбар’єрні маршрути», що суттєво покращить умови пересування маломобільних груп та загальну доступність міської інфраструктури.
Серед конкретних результатів він навів приклади: будівництво центру реабілітації для дітей з інвалідністю, створення денного центру догляду та центру фізичної й психологічної реабілітації.
Нагадаємо, що у Бучі триває будівництво центру реабілітації для дітей з інвалідністю за підтримки міжнародної організації.
А також зазначив, що Бучанська громада продовжує працювати над розширенням ініціатив, що змінюють інфраструктуру. У пріоритеті на наступний рік залишається розвиток безбар’єрного середовища для забезпечення комфорту та доступності всіх сфер життя мешканців нашої громади.
На прохання Thebuchacity бучанець Віталій Пчолкін, член Комітету доступності, голова ГО «Група активної реабілітації» прокоментував зміни щодо безбар’єрного середовища у місті:
«Безбар’єрні маршрути – це важлива ініціатива, яка була обговорена на раді безбар’єрності. Якщо все буде зроблено правильно, такі маршрути мають забезпечити повноцінну доступність між закладами освіти, адміністративними будівлями та іншими об’єктами. Важливо, щоб цей проєкт став пілотним і допоміг напрацювати досвід для подальшого впровадження в інших громадах.
Однак більшість маршрутів у місті все ще залишаються недоступними. Проблема полягає у фрагментарному підході – безбар’єрність реалізується лише окремими «острівцями». Наприклад, Центральна бібліотека має пандус, але щоб до нього дійти немає пониженого бордюру. Так само новий інклюзивний дитячий майданчик біля парку «Диво», доступний, але підходи до нього не облаштовані».
Нагадаємо, що цього року у Бучі відкрили інклюзивний дитячий майданчик.
Також Віталій Пчолкін звернув увагу на важливості системного підходу: розробці стратегії, плану дій, моніторингу виконання та регулярного перегляду. Важливо уникати створення нових бар’єрів і залучати громадськість до обговорення змін через громадську експертизу на рівні ради безбар’єрності.
Цього року у Бучі здійснили реконструкцію тротуарів по вулиці Енергетиків із пониженням бордюрів біля переходів.
Раніше ми писали про Відновлення Бучі: забезпечення комфорту та доступності у нових об’єктах інфраструктури.