П’ятниця, 18 Жовтня, 2024
4.4 C
Bucha
ThebuchacityБучаПопулярні шахрайські схеми: як не стати жертвою

Популярні шахрайські схеми: як не стати жертвою
П

Від фішингових атак та соціального інжинірингу до махінацій у сфері інтернет-торгівлі

Останнім часом кількість шахрайств зростає і стає все більш різноманітною. Шахраї вдосконалюють свої методи, використовуючи сучасні підходи до введення потенційних жертв в оману, аби заволодіти грошима.

Thebuchacity звернулося до Департаменту кіберполіції Національнальної поліції України, щоб дізнатися про найпоширеніші схеми шахрайств та основні правила безпеки.

Про найпоширеніші види шахрайств та як від них захиститися, розповів заступник начальника Департаменту кіберполіції Національної поліції України Олег Заворотній.

ТОП-5 поширених схем шахрайств

За результатами аналізу звернень та заяв громадян до Національної поліції України найпоширенішими видами шахрайський дій на даний час є:

1. Купівля-продаж неіснуючих товарів в мережі Інтернет.

2. Дзвінки від імені представників банків.

3. Фішинг – один з різновидів шахрайства в інтернеті з метою отримання незаконного доступу до конфіденційних даних користувачів.

4. Злам акаунтів у соцмережах з подальшим проханням про допомогу.

5. Інші, такі як:

  • «Ваш родич у біді»
  • «Ви виграли авто»
  • Заміна сім-картки
  • Скімінг – шахрайства з банківськими картками, коли зловмисники прикріплюють до банкоматів приховані пристрої, які зчитують інформацію з магнітних стрічок карт: ім’я, номер, термін дії, коди CVV2/CVC2.

Шахрайство і війна: нові способи збагатитися на інших

З початку повномасштабного вторгнення російської федерації стали поширюватися такі шахрайські дії:

  1. Надання в оренду вимушеним переселенцям житла в безпечних регіонах або перевезення з гарячих точок у безпечні місця.
  2. Продаж військової амуніції. 
  3. Пригон авто для ЗСУ із-за кордону.
  4. Збір коштів волонтерами та організаціями на потреби ЗСУ.
  5. Надання послуг з перетину державного кордону громадянам призовного віку.

Скільки людей намагалися обманути

На сайті Департаменту кіберполіції є форма «Зворотнього зв’язку», куди можна надіслати звернення, якщо ви підозрюєте або стали жертвою шахрайства.

Протягом 2022 року таким чином звернулися 141 мешканець Бучанського району Київської області, з яких 7 зазначили, що проживають у Бучі.

Протягом 2023 року – 98 мешканців Бучанського району, з яких 77 – бучанці.

З 1 по 9 січня 2024 року надійшло 11 звернень від мешканців Бучі.

Що робити, у разі підозри на шахрайство

Правоохоронці рекомендують відразу звернутися до правоохоронних органів:

Зателефонувати «102» або повідомити до найближчого відділу поліції, або подати звернення через форму зворотного зв’язку на вебсайті Департаменту кіберполіції.

Відомості, отримані з онлайн форми, використовуються для надання допомоги громадянам, оперативного реагування на кіберінциденти і кіберзлочини.

Поради, яких варто дотримуватися, щоб не стати жертвою шахрайських схем

  •  Не погоджуватися на пропозиції незнайомців із отримання «легких» грошей – у такому випадку найімовірніше ви натрапили на шахраїв.
  • Не здійснювати переказ коштів на невідомі рахунки.
  • Не повідомляти стороннім особам конфіденційну інформацію (термін дії банківської картки, CVV та PIN-код, коди з смс-повідомлень банку або оператора стільникового зв’язку, логіни та паролі до онлайн-банкінгу тощо).
  • Завжди уважно перевіряти URL-адресу вебсайту та не переходити за сумнівними гіперпосиланнями, адже навіть один відмінний символ може означати, що це фішинговий ресурс.
  • Не вводити конфіденційні дані на підозрілих вебресурсах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

Бучанська громада приєдналася до проєкту, що спрямований на відновлення житла

Буча стала одним із п'яти міст України, що відібрали для участі в проєкті HOPE «Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей» за фінансування...

ФК «Буча Фортуна» зіграє з СК «Прогрес»

19 жовтня об 11:00 на центральному стадіоні у Вишневому відбудеться матч 7 туру Чемпіонату Бучанського району з футболу. ФК «Буча Фортуна» зустрінеться на футбольному полі...

Журналісти ідентифікували російських військових, причетних до злочинів у Бучі

Журналісти «Слідства.Інфо» провели розслідування і отримали інформацію про деяких російських військових, які перебували в Лісовій Бучі під час її окупації. Зокрема, у матеріалі йдеться про...

Владислава Добровольського з Київщини незаконно утримують у Мордовії

Владислава Добровольського росіяни викрали 23 березня 2022 року. Чоловіка деякий час утримували на заводі «Вікналенд» та на території Гостомельського аеропорту, а потім вивезли до...

У ЦНАПі відтепер можна отримати пенсійні послуги

За інформацією Бучанської міської ради, доступні такі послуги Пенсійного фонду: Видача пенсійного посвідчення Подання заяв на призначення або перерахунок пенсії, житлової субсидії, пільг та страхових виплат Оформлення...

Скандал з побиттям дітей у ліцеї №9: деталі та коментарі

Новина про те, що тренер з боксу Олексій Адамський, який орендує приміщення в Бучанському ліцеї №9, застосував фізичну силу до школярів, викликала резонанс серед...

Ветеран з Київщини виборов 3 медалі на фестивалі Арнольда Шварценеггера

Ветеран війни та колишній військовослужбовець Євгеній Омельчук здобув 2 золоті та срібну медаль, повідомили у КОВА. Він став єдиним зі збірної Київщини зі стронгмену, хто...
Рекламаspot_img