Укус тварини може стати неприємним та потенційно небезпечним інцидентом. Важливо діяти швидко та розсудливо і своєчасно отримати медичну допомогу. Це допоможе уникнути серйозних наслідків та швидко відновити здоров’я.
Що робити, коли вкусила невідома тварина, про лікування та профілактичні заходи запитали у сімейного лікаря Бучанського району, засновника клініки «Doctor24» Анатолія Корнутяка.
– Що у першу чергу робити після укусу невідомої тварини?
Щоб уникнути запалення шкіри, обов’язково варто промити поранення водою з милом та обробити антисептиком. У разі пошкодження шкіри – накласти антибактеріальну мазь.
– Чи варто звертатися до лікаря, якщо укус незначний?
– Так, варто. Навіть якщо поранення здається мінімальним, лікар допоможе визначити необхідність вакцинації проти вірусів, які можуть передаватися через контакт із твариною.
– У яких випадках людині необхідно робити щеплення від сказу?
– При укусі твариною існує великий ризик зараження сказом. В Україні наявна вакцина «Індіраб», яка значно спростила процес профілактики від даного захворювання. Тепер достатньо 5 чи 3 ін’єкцій, щоб захиститися від сказу, залежно від конкретної ситуації.
– Які інші інфекції може викликати укус тварин?
– Окрім загноєння рани, зараження сказом, можливе інфікування правцем, що також потребує уваги. За правилами, профілактичне щеплення від правця має проводитися кожні 10 років.
– Наскільки важливо спостерігати за твариною, яка вкусила?
– Важливо запам’ятати якнайбільше деталей про тварину: вид, розмір, колір та місце, де її помічено. Ця інформація допоможе врахувати ризик зараження та вжити відповідних заходів.
Намагайтеся за твариною встановити нагляд впродовж 10 днів. Якщо тварина жива і здорова, то достатньо 3 доз вакцини від сказу. Якщо встановити нагляд за твариною не вдається або вона загинула, то необхідно зробити 5 доз впродовж 1 місяця.