Ярослав Стецько – один з провідних ідеологів українського націоналізму та активний діяч ОУН. 5 липня 2023 року – 37 річниця смерті політичного діяча.
Походив із родини священика. Закінчив Краківський та Львівський університети. Ще юнаком включився у національно-визвольну боротьбу.
У 1936 засуджений польським судом до 5 років ув’язнення. Під час слідства провів понад майже 9 діб без сну, сидячи на табуреті, але компрометуючих свідчень так і не дав. Був звільнений по амністії.
Один із ініціаторів створення Революційного проводу ОУН-б, пізніше став заступником провідника ОУН-б Степана Бандери.
Понад 3 роки перебував у концтаборі Заксенхаузен, зокрема в бункері смерті «Целленбау». Пізніше втік із лікарні в чеському місті Штайнгофф до американської зони окупації. У групі, яка допомогла організувати втечу, була підпільниця «Муха», майбутня дружина Ярослава Стецька – Ганна Музика. Вони прожили разом 40 років.
Від 1946 і до кінця життя очолював Антибільшовицький блок народів. За його ініціативи постала Європейська Рада Свободи.
Помер 5 липня 1986 в Мюнхені через смертельну хворобу. Поховано його на цвинтарі Вальдфрідгоф, де спочиває Степан Бандера. На похорони Стецька прийшли понад 1200 людей із різних країн світу.
12 квітня 2023 БМР прийняла рішення про перейменування вулиці Комарова на честь Ярослава Стецька.
Цей матеріал виготовлено за підтримки ГО «Інститут масової інформації» у межах проєкту міжнародної організації Internews Network