Відколи у Бучі з’явився свій водоканал (відповідний підрозділ КП «Бучасервіс», – прим. ред.), у жителів виникає багато запитань і хвилювань щодо його роботи. На деякі з них Thebuchacity отримало відповідь.
Чому не використовуються генератори у разі відсутності електроенергії для безперебійного водопостачання жителів?
У КП «Бучасервіс» (відповідь на запит Thebuchacity від 5 червня 2024 року) відповіли, що всі наявні генератори запускаються і працюють під час кожного стабілізаційного та аварійного відключення електроенергії.
Останнім часом у Бучі часті відключення води, аварійні ситуації. Чи є у місті дефіцит водопостачання?
«Дефіцит водопостачання відсутній», – зазначив заступник начальника КП «Бучасервіс» Олександр Купрій.
Про те, чому може бути слабкий напір води, читайте у матеріалі «Що з водою у Бучі, коли немає світла».
Що буде у випадку, якщо ліцензію водоканалу Ірпеня на водопостачання відновлять?
Історія про те, кому платити за воду, триває з моменту коли КП «Ірпіньводоканал» та КП «Бучасервіс» почали паралельно надсилати платіжки за воду. Зрозуміло, що споживачі почали бити на сполох: «А кому ж платити?»
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) 10 січня 2024 року прийняла рішення зупинити (частково) дію ліцензії КП «Ірпіньводоканал» на право провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення у Бучі та Ворзелі.
НКРЕКП зобов’язала КП «Ірпіньводоканал» до 9 липня 2024 року (включно) подати відомості про місця провадження та засоби провадження господарської діяльності.
Як зазначають у КП «Бучасервіс», отримати право господарського відання (право юридичної особи володіти, користуватися, розпоряджатися майном, яке надано їй власником для здійснення підприємницької діяльності, – прим. ред.) або оперативного управління на свердловини КП «Ірпіньводоканал» не зможе, а отже, і не відновить свою діяльність.
У жителів Бучі є сумніви, наскільки законна діяльність бучанського водоканалу
У відповіді КП «Бучасервіс» на запит редакції йдеться, що підприємство здійснює діяльність з водовідведення на підставі ліцензії на право провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення на території Київської області.
КП «Бучасервіс» надає послуги централізованого водовідведення, обслуговує та утримує в належному стані всі передані каналізаційні насосні станції (відповідно рішення «Про передачу на баланс та обслуговування КП «Бучасервіс» Бучанської міської ради інженерних мереж з водопостачання та водовідведення») та мережі (рішення від 17.02.2022 року «Про передачу КП «Бучасервіс» в господарське відання обʼєктів водопостачання та водовідведення») на території міста Буча та селища Ворзель.
Всі дозвільні документи розміщені на офіційному сайті Бучанської міської ради.
Як вирішилося питання з водовідведенням?
Стічні води приймаються ПрАТ «АК «Київводоканал» у складі стічних вод КП «Ірпіньводоканал», що приєднане до системи централізованого водовідведення Києва.
Тристоронній договір про забезпечення контролю за кількістю та якістю стічних вод, підписаний між КП «Бучасервіс» і ПрАТ «Київводоканал». Та досі очікує підпису з боку КП «Ірпіньводоканал».
У відповіді на запит, КП «Бучасервіс» практично слово в слово повторили тези секретаря міської ради Тараса Шаправського в інтерв’ю Thebuchacity, тому в матеріал ми вирішили дати саме його цитату. А повну версію розмови ви можете прочитати за посиланням.
«Враховуючи відсутність договору, ми не можемо об’єктивно брати гроші за ту послугу, яку ми не надаємо: тобто прийняття стічних вод і транзит стічних вод. Ми виключили ці дві послуги до врегулювання питання в договірному порядку і нараховуємо за каналізування виключно ті складові тарифу, за які ми несемо прямі витрати: електроенергія за КНС, за перекачку, утримання, ремонт труб в межах Бучанської громади, насосне обладнання і так далі», – Тарас Шаправський (інтерв’ю Thebuchacity 11.01.2024).
Тобто за майже 5 місяців ситуація не змінилася.
Скільки мешканців Бучі підписали договір з бучанським водоканалом?
За інформацією КП «Бучасервіс», що надає послуги з водопостачання та водовідведення, 73% споживачів подали заяви приєднання до публічного договору.
До того ж, індивідуальний договір вважається укладеним із споживачем, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця послуги співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали відповідний договір з виконавцем.
Індивідуальний договір з власником індивідуальних (садибних) житлових будинків вважається укладеними, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця послуг, якщо такий власник не вчинив дій щодо відключення (відмови) від комунальної послуги (фактичне виконання робіт із відключення будинку).
Також фактом приєднання споживача до умов індивідуального договору є здійснення споживачем будь-яких дій, які свідчать про його бажання укласти договір, зокрема, надання виконавцю підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка за надані послуги, факт отримання послуг.
КП «Бучасервіс», на виконання рішення Бучанської міської ради від 23.12.2021 року «Про визначення надавача послуг централізованого водопостачання та централізованого водовідведення в Бучанській міській територіальній громаді», 03.02.2022 року на офіційному сайті Бучанської міської ради, розмістило договори на надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення. Однак, даний договір набрав чинності з 01.01.2023 року.